Kim jestem i jak pracuję

         Cześć. Mam na imię Piotr i w wielkim skrócie opowiem Wam jak zostałem fotografem.  Nie urodziłem się z aparatem, ani nie znalazłem starego Zenita Taty na strychu. Moja przygoda z fotografią trwa już dwadzieścia parę lat. Przez lata jako hobby pozostawała gdzieś w cieniu kariery zawodowej.  Kiedy jednak zacząłem dokumentować bale w przedszkolu syna, poczułem, że sprawia mi to ogromną przyjemność. Moje fotografie spodobały się w kilku innych placówkach i tak zacząłem sięgać po aparat coraz częściej. Z racji styczności z branżą eventową relacjonowałem koncerty i różnego rodzaju eventy dla znajomych. Moją ulubioną formą stał się reportaż i portret. Jednak dopiero pierwszy reportaż ślubny wywołał u mnie całe mnóstwo pozytywnych wrażeń. Po kilku pierwszych „zleceniach” zrozumiałem, że to jest to.  Fotografia ślubna wciągnęła mnie totalnie i postanowiłem zająć się nią zawodowo. I ta miłość trwa nieprzerwanie już od prawie dekady. Uwielbiam w niej to, że mogę łączyć portret i reportaż czyli coś, co w fotografii kręci mnie najbardziej.  Cały czas mogę się rozwijać a ciężką pracą, determinacją i kilkoma latami zdobywania doświadczenia doszedłem tu, gdzie jestem teraz. Mogę tworzyć wspaniałe pamiątki dla kochających się par i cieszyć każdym dniem spędzonym z aparatem w ręku.

       Od 2019 roku  jestem między innymi członkiem prestiżowej Wedding Photojournalist Association skupiającej najlepszych fotoreporterów ślubnych. W tym czasie ponad 90 moich fotografii zostało nagrodzonych bądź wyróżnionych w różnego rodzaju konkursach. Oczywiście to napawa dumą, ale przede wszystkim motywuje do dalszego rozwoju i doskonalenia warsztatu fotoreportera ślubnego. W zeszłym roku znalazłem się w pierwszej pięćdziesiątce najlepiej ocenianych fotoreporterów ślubnych na świecie.

A tak napisało o mnie to zaszczytne gremium:

” Łódzki fotograf ślubny Piotr Maksa został nagrodzony przez WPJA za uchwycenie surowych emocji podczas uroczystości ślubnych w dokumentalnym stylu.
Jego styl to naładowane emocjami chwile, gdzie obraz w kadrze staje się bardziej sugestywny i rzeczywisty. Odbiór całości jest  jeszcze mocniejszy a atmosfera danego momentu dociera do każdego, kto ogląda jego ujęcia. Taka fotografia ślubna wciąż zyskuje na popularności jako styl i coraz więcej par decyduje się na mniej inscenizowane, nie pozowane sceny i wybierają właśnie reporterską fotografię ślubną. Wykonanie zdjęć w stylu dokumentalnym wymaga bystrego oka, zrozumienia kompozycji i dbałości o szczegóły w trakcie wydarzenia, aby zapewnić zarejestrowanie naprawdę ważnych momentów. Taki styl cechuje fotografie  Piotra Maksy . WPJA gratuluję nagród i mamy nadzieję, że zobaczymy jeszcze wiele fotografii ukazujących emocje szczęśliwych łódzkich par w jego wykonaniu „

Źródło: https://www.wpja.com/

 

W rankingu ARTISTIC GUILD INTERNATIONAL PHOTOGRAPHERS OF THE YEAR FOR 2020 znalazłem się na 36 miejscu na świecie.

Tak powstają Wasze historie

01

SESJA NARZECZEŃSKA

``Ogólnie to my nie lubimy zdjęć`` to zdanie, które słyszę bardzo często. I ja to rozumiem, dlatego oferuję Wam sesję narzeczeńską, która pomoże Wam poczuć się swobodnie w obecności mojego aparatu. Spacerując możemy ją po prostu przegadać spędzając ze sobą trochę czasu. Nie jest przymusem, ale poznacie mnie trochę bliżej i obiecuję, że po kilku minutach aparat nie będzie dla Was problemem.

02

REPORTAŻ

W dniu ślubu oprócz tych najważniejszych punktów rejestruję momenty, uczucia oraz emocje, które otaczają Was w tym dniu. Na kilka dni przed ceremonią kontaktuje się z Wami i ustalamy dokładnie godzinę i miejsce, gdzie zaczynam reportaż. Zostaję z Wami do ostatniego punktu oficjalnego czyli około godziny 01h00.

03

SESJA PLENEROWA

Termin sesji ślubnej ustalamy wspólnie. Najlepiej w 2-3 tygodniu po ślubie. Oczywiście możemy ją zorganizować również w późniejszym terminie, ale nie później jak 3 miesiące od daty ślubu. Wyjątkiem są śluby późno jesienne i zimowe, gdzie możliwe jest wykonanie takiej sesji na wiosnę przyszłego roku.

04

FOTOALBUMY

Zwieńczeniem mojej pracy i piękną pamiątką może być dla Was album fotograficzny z wybranymi ujęciami z reportażu oraz sesji plenerowych. W mojej ofercie proponuję przepięknie wykonane profesjonalne fotoalbumy ślubne. Cechuje je szeroka oferta kolorystycznie dopasowana do klimatu Waszej ceremonii lub po prostu Waszego stylu. Do wyboru mamy również szeroki wachlarz materiałów na oprawy. Wszystko stworzone by sprostać najbardziej wymagającym klientom.

GALERIA ON LINE